Seramik Kaplama

Seramik Kaplama

Seramik Kaplama

SERAMİK DÖŞEME
Seramik, kir ve su tutmama, ayrıca kolay temizlenebilme özelliği nedeniyle banyo, tuvalet, mutfak gibi ıslak olabilecek alanlar için tercih edilen bir malzemedir. Bu nedenledir ki ıslak hacimlerde yapılacak seramik uygulamalarında malzeme seçimi, seramiğin püf noktaları, yapıştırma çeşitleri ve yapıştırıcılar, uygulama öncesinde yapılması gerekenler işin kaliteli ve sağlıklı sonuçlanması açısından oldukça önem kazanmaktadır.

Seramik Döşeme tercih nedenleri:
Kir tutmaması, kolay temizlenmesi ve kirlenip temizlenme sonrasında hijyenini tamamiyle tekrar kazanması açılarından tercih edilir.
Seramik çok eski zamanlardan beri kullanılan bir yapı malzemesidir. Ancak günümüz teknolojisinin yapı sektöründe de ilerlemesiyle tasarım harikası seramiklerin üretilmesi dekoratif olarak seramiği vazgeçilmez yapmıştır. Bu nedenle artık sadece ıslak hacimlerde değil salonlarda da seramik tercih edilmeye başlamıştır.
Seramik Döşeme Uygulamasında hangi konulara dikkat edilmelidir:
Öncelikle, yer seramiği ile duvar seramiği birbirlerinden farklı olduğundan seçilen seramiğin doğru yer için olduğuna emin olunmalıdır.
Seramik döşenecek yerin büyüklüğüne ve kullanım yerine göre seramik ebatı seçimi önemlidir. Örneğin, banyo ve tuvalet gibi yerler için daha sonra su gideri konusunda problem yaşamamak adına büyük ebat seramik tercih edilmemelidir. Küçük mekanlar için çok büyük, büyük mekanlar içinde çok küçük ebatta seramik seçimi yapılmamalıdır. Yer tabanı dalgalıysa ve çok fazla düzelme imkanı yoksa orta boyutta seramik ebatı seçilmelidir.
Seçim yaparken duvar ve yer seramiği birlikte düşünülüp karar verilmelidir. Bu iki alan için seçilen seramikler bir birinden uyumsuz olursa gözü yoran ve ahenksiz bir görüntü yaratır.
Neden Seramik Döşeme Uygulaması için bizi tercih etmelisiniz:
Seramik seçimi dikkatlice verilmesi gereken bir karardır, seramiğin ebatı, rengi ve deseni doğru seçilmez ise yaratılmak istenen tarzı bozacağından, bu konuda yapacağımız doğru yönlendirmeler sizi ulaşmak istediğiniz sonuca götürür.
Döşenecek zeminin hazır hale getirilmesi, karoların yapıştırılması, döşenmesi, kesilmesi ve birleştirilmesi son derece uzmanlık gerektiğinden, şirketimizdeki uzman ekipler tarafından yapılması işin kalitesinin ve ömrünün uzun olmasını sağlar.
Uygulanan zeminin özelliğine göre seramik döşeme sırasında yapılacak işlemler değişik teknikler isteyecektir. Uzun yıllardır her yüzeyde seramik döşeme işini yapmış olan ekibimiz her yüzeye uygun döşeme tekniği bilgisine sahiptir.

Anahtar Kelime Girin