Duşakabin

Duşakabin

Duşakabin

Duşakabin ile Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Duşakabin modelleri banyoların çok daha özenli ve şık görünmesini sağlayan temel unsurlardan biridir ve ayrıca mahremiyet konusunda’da oldukca önemlidir özellikle buzlu ya da desenli kabinlerle kişiye mahremi bir alan vermekte aynı anda banyoyu farklı birininde kullanmasına olanak sağlamaktadır peki banyo düzenlemesinde duşakabinin önemi nedir:

Duşakabin boy ebatları nelerdir?
Duşakabin boyutları banyo boyutları için hayati önem taşımaktadır dar banyolar için kare yapıda çift kapılı duşakabin başlıkları yerine oval yapılı başlıkları tercih etmek alan kullanımı açısından çok daha kullanışlı olmaktadır.Duşakabin zemini nasıl olmalı?
Duşakabin zemin üzerine oturtulurken muhakkak yerden belli bir yüksekliğe konuçlandırılmalıdır eğer istenilen yükseklik verilmezse giderde oluşacak en ufak bir birikme durumunda zemine yayılma yapabilir. Bunun için cam tuğla ile yaklaşık 5 cm.bir yükseklik ideal yüksekliği temin etmektedir,ayrıca seramik kaplamasına dikkat edilmelidir seramik su geçirmez kaplama ile kaplanmalıdır aksi halde kaymalar oluşabilmektedir. Ve aynı şekilde zemine verilen yükseklikte silikon kullanımı önemli yer tutmaktadır. eğer su ile çok temas ederse kararmalar meydana gelebilir.

Anahtar Kelime Girin